Natrafiłeś kiedyś na problem podczas instalacji nowej wtyczki lub wrzucaniu dużych zdjęć na stronę WWW ? To dość częsty problem w open source’owych rozwiązaniach CMS, które z reguły mają stosunkowo niskie limity przesyłanych danych na serwer. Na podstawie silnika Joomla pokażemy Ci jak zmienić te ustawienia, aby bezproblemowo zarządzać swoją witryną.

Łączenie z klientem FTP

Wejdź na serwer, na którym przechowujesz swoją stronę www używając programu takiego jak FileZilla lub WinSCP. W głównej lokalizacji strony odszukaj plik php.ini – jeśli go nie ma, stwórz nowy w preferowanym edytorze tekstowym i umieść na serwerze.

Edycja pliku php.ini

W pliku php.ini umieść następujące dyrektywy, które odpowiadają za określenie maksymalnego rozmiaru przesyłanych plików na serwer

post_max_size = XXM
upload_max_filesize = XXM

gdzie XX = liczba (MB), np. 64M. Rozmiar możesz określić dowolnie według potrzeby – z doświadczenia wiemy, że rozmiar większy niż 128M rzadko bywa stosowany.

Modyfikacja pliku .htaccess

W głównej lokalizacji witryny znajdź i przygotuj do edycji plik .htaccess – jest to plik konfiguracyjny, automatycznie tworzony przy stawianiu nowej instancji CMS. Po istniejących w nim ustawieniach dodaj wartości, które zdefiniowałeś w poprzednim kroku:

post_max_size = XXM
upload_max_filesize = XXM

Zapisz oba pliki i umieść na serwerze (lub nadpisz jeśli edytowałeś ‘na żywo’).
Gotowe! Teraz sprawdź czy działa.

Opcjonalnie – !Joomla

Jeśli w systemie CMS !Joomla wprowadzone dyrektywy nie zadziałają i w trakcie wrzucania np. filmu czy obszernego pliku PDF znowu napotkasz błąd przekroczonego rozmiaru przesyłanego pliku, wykonaj kilka niżej przedstawionych kroków:

Joomla max_upload_size-1
Otwórz panel administracyjny swojej strony i przejdź do zakładki Artykuły -> Media

Joomla max_upload_size-2
Następnie w prawym górnym rogu ekranu otwórz opcje

Joomla max_upload_size-3
Zmień zdefiniowany domyślnie rozmiar przesyłanych plików (w MB) na preferowany i kliknij “Zapisz

Mamy nadzieję, że ten krótki tutorial Ci pomógł!

Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie,
-BSIDEWORK Team #innowacjewpraktyce