FAQ – najczęściej zadawane pytania
Wybierz kategorię
Strony i sklepy www
Identyfikacja wizualna
SEO – optymalizacja pod wyszukiwarki
Marketing
Social Media
Sprawy techniczne
Ile kosztuje strona internetowa?
Na ostateczną cenę strony internetowej ma wypływ wiele czynników – projekt graficzny, wdrażane funkcjonalności, ilość podstron, optymalizacja czy inne personalizowane rozwiązania. Cena przykładowej strony opartej o system CMS z dedykowanym projektem graficznym, 5 zakładkami, podstawowymi modułami i optymalizacją SEO zaczyna się od 1700 zł.
Ile kosztuje sklep internetowy?
Na cenę sklepu internetowego wpływają m.in. dopasowany do branży szablon, wdrażane funkcjonalności, wielkość katalogu produktów, przeprowadzana optymalizacja SEO i SEM czy integracje z przewoźnikami lub systemami płatności. Ceny sklepów opartych o system CMS (np. Prestashop czy WooCommerce) wynoszą od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od poziomu skomplikowania projektu i skali przedsięwzięcia.
Jak założyć sklep internetowy?
Istnieją dwa wiodące podejścia w temacie zakładania sklepu internetowego – skorzystanie z abonamentowego systemu internetowego lub zdecydowanie się na platformę CMS. Dostawcy aplikacji internetowych udostępniają szeroki zakres gotowych serwisów z pełnym wsparciem technicznym i marketingowym jednak przez to są dość drogie. Systemy CMS (np. Prestashop, Magento, WooCommerce) są darmowymi rozwiązaniami, które można rozszerzać płatnymi modułami, a cały proces instalacji sklepu przeprowadzić samodzielnie co redukuje koszty.
Ile kosztuje prowadzenie strony internetowej?
Koszt prowadzenia strony internetowej jest uzależniony od rozmiaru prac, które trzeba podjać na witrynie, wielkości obsługiwanego serwisu oraz częstotliwości podejmowanych działań. Zakres prac może się znacznie różnić – od aktualizacji strony i modułów oraz wykonywania kopii zapasowych, aż po cykliczną optymalizację SEO, wprowadzanie i aktualizacje treści czy naprawy błędów.
Koszt takiej usługi z reguły wynosi od 50zł do kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych za miesiąc w opłacie abonamentowej.
Koszt takiej usługi z reguły wynosi od 50zł do kilkuset, a nawet kilku tysięcy złotych za miesiąc w opłacie abonamentowej.
Co to jest logo wektorowe?
Logo wektorowe to logo, które jest zbudowane z figur geometrycznych, takich jak krzywe, wielokąty czy odcinki. Dzięki temu obraz jest skalowalny i nie traci przy tym jakości oraz poziomu szczegółów.
Najpopularniejsze formaty wektorowe to EPS, Ai, CDR oraz PDF.
Ile kosztuje projekt wizytówki?
Cena za wykonanie projektu wizytówki zależy od ilości przygotowanych propozycji, możliwości nanoszenia poprawek, poziomu skomplikowania konceptu (np. przejścia tonalne, efekty wizualne). Dodatkowo należy wziąć pod uwagę typ (jednostronna/dwustronna, pozioma/pionowa) i przeznaczenie wizytówki (imienna, firmowa).
W naszej ofercie projekty wizytówek zaczynają się od 219zł i obejmują 2 projekty oraz 3 modyfikacje do wybranego układu.
W naszej ofercie projekty wizytówek zaczynają się od 219zł i obejmują 2 projekty oraz 3 modyfikacje do wybranego układu.
Ile kosztuje projekt ulotki?
Cena za wykonanie projektu ulotki zależy od wybranego formatu (A6, A5, A4, DL), ilości przygotowanych propozycji, możliwości nanoszenia poprawek, poziomu skomplikowania konceptu oraz wykorzystanie zdjęć lub grafik. Do kosztów stworzenia ulotki należy doliczyć typ wybranej ulotki – może być dwustronna, składana w C lub Z oraz tzw. „zyg-zag”.
W naszej ofercie projekty ulotek zaczynają się od 259zł i obejmują 2 projekty, 3 modyfikacje do wybranego układu oraz możliwość wyboru grafiki stockowej odpowiadającej tematyce projektu.
W naszej ofercie projekty ulotek zaczynają się od 259zł i obejmują 2 projekty, 3 modyfikacje do wybranego układu oraz możliwość wyboru grafiki stockowej odpowiadającej tematyce projektu.
Logo a logotyp – czym się różnią?
Logo to pojęcie ogólne określające graficzne przedstawienie marki. Może składać się z logotypu (formy tekstowej) i sygnetu (znaku graficznego) lub jednej z tych form samodzielnie.
Logotyp to odpowiednie przedstawienie nazwy z wybranym układem, kolorystyką i czcionką. Może występować jako niezależny element identyfikacji marki lub jako część logo.
Ile kosztuje pozycjonowanie stron?
Koszty pozycjonowania stron internetowych są zależne od ilości fraz kluczowych i zakresu przeprowadzanych działań. Im bardziej rozbudowana witryna, tym więcej treści/produktów będzie wymagało optymalizacji. Ceny pozycjonowania zaczynają się od ok 400zł/miesięcznie i potrafią sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych.
Co to jest SEO?
SEO (ang. Search Engine Optimization) to optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych, która ma na celu pojawienie się witryny jak najwyżej na liście wyszukiwań organicznych. Procesy optymalizacyjne obejmują bardzo wiele dzialań, m.in. dostosowanie treści i opisów na stronie, poprawa struktury kodu, optymalizacja zdjęć, obniżenie czasu ładowania strony czy redukcja zapytań do serwera.
Ile kosztuje pozycjonowane sklepu (internetowego)?
Cena jest bardzo uzależniona od wielkości (ilości produktów, kategorii, podkategorii itp.) sklepu oraz od przewidzianego na pozycjonowanie budżetu. Koszt pozycjonowania małych sklepów średnio zaczyna się od około 1500-2000zł miesięcznie. Przy większych sklepach internetowych, z setkami produktów nie ma górnej granicy cenowej, ponieważ rośnie ona wraz z wielkością sklepu.
Co to jest copywriting?
Copywriting to pisanie tekstów reklamowych, które mają wywrzeć wpływ na czytelnika i przekonać go do zakupu polecanego produktu czy usługi. Odpowiednio przygotowana treść pod kątem marketingowym i nakierowana na konkretne cele przyniesie efekty nie tylko w postaci zwiększonej sprzedaży czy zainteresowania produktem, ale również znacząco poprawi wizerunek firmy.
Co to jest landing page?
Landing page to prosta strona internetowa, na którą kierowany jest ruch z reklam internetowych. Użytkownicy trafiający na tę stronę są zachęcani do wykonania konkretnego działania realizującego założenia marketingowe firmy, która oferuje swoje usługi lub produkty.
Więcej informacji na naszym blogu – co to jest landing page i do czego służy >>
Więcej informacji na naszym blogu – co to jest landing page i do czego służy >>
Co to jest UX?
UX (User Experience) to określenie, które stosuje się przy opisywaniu wrażeń użytkownika jakich doświadcza w trakcie korzystania z serwisu internetowego. Na pozytywny odbiór wpływają m.in. przejrzystość projektu, łatwa nawigacja i nieutrudniony dostęp do poszukiwanych informacji. Odpowiednie zestawienie tych czynników z dużym prawdopodobieństwem sprawi, że użytkownicy będą wracać do witryny i dokonywać konwersji.
Jak zrobić skuteczną reklamę na Facebooku?
Skuteczna reklama na Facebooku, to w większości odpowiednia konfiguracja kampanii, która powinna być przygotowana w Menadżerze Reklam. Najważniejsze aspekty to wybranie grupy docelowej, selekcja odbiorców pod kątem demograficznym i geograficznym, skonkretyzowanie celów i umiejętne wezwanie do działania. Trzeba pamiętać również o profesjonalnej grafice z zawartym przekazem, która wywoła u konsumenta emocje i pozwoli na realizacje założeń reklamy.
Jak zrobić skuteczną reklamę na Instagramie?
Stworzenie skutecznej reklamy na Instagramie nie różni się wiele od tej na Facebooku. Ze względu na przeznaczenie portalu nacisk nakłada się na wysokiej jakości grafiki i chwytliwe hasła reklamowe. Pod kątem technicznym należy skupić się na określenie celu kampanii, zdefiniowanie grupy docelowej oraz targetowanie odbiorców według ich zainteresowań. W przypadku promowania postów dobrze jest zwrócić uwagę na zamieszczone #hasztagi, które pełnią funkcję „filtrów” na Instagramie.
Co to jest CMS?
CMS (z ang. system zarządzania treścią) to oprogramowanie, dzięki któremu można w łatwy sposób zbudować serwis internetowy, rozbudowywać go o kolejne funkcje i dokonywać aktualizacji. Obecnie ze względu na funkcjonalność systemy zarządzania treścią dzielimy na dwie główne grupy – strony internetowe (strony firmowe, wizytówki, blogi, fora) oraz sklepy:
Najpopularniejsze systemy CMS | |
---|---|
Strony internetowe | Sklepy internetowe |
|
|
Co to jest SSL?
Certyfikat SSL to protokół sieciowy, który odpowiada za bezpieczeństwo przesyłania danych w obrębie witryny. Z jego pomocą szyfruje się połączenia ze stroną, serwerem czy pocztą elektroniczną oraz zapewnia bezpieczeństwo w trakcie transakcji online.